Etiketler

10 Ağustos 2014 Pazar

2014 Yaz Makyaj Favorilerim

Herkese merhaba,
Daha yaz bitmedi fakat benim yaz favorilerim belli oldu. Çünkü bu ay pek yeni ürün almayacağım ve genelde makyaj düzenini öyle zırt pırt değiştiren biri değilim. Bende temmuz favorisi çekeceğime yaz favorileri videosu çekeyim dedim hazır çekmişken bloga da yazmak istedim ki bazen okumak daha zevkli oluyor diye.

Başlayalım fırçalara;
İlk ürün Eklips'in makyaj süngeri.
Burada ki hali su ile temasa geçmiş kullanılmaya hazır hali. Elimde  Real Tecniques süngeri varken bunun ne kadar başarılı olduğunu söyleyebilirim. Hem şekli hem de yapısı daha güzel sonuç almanızı sağlıyor. Popiş kısmı ile tüm yüzümü bastır çek haraketler yapıyorum sivri kısmıyla ise pek tabi kapatıcımı uyguluyorum. Sünger ile uyguladığımda fondoten ve ya bb/cc kremde daha homojen bir görünüm sağlıyorum aynı zamanda cildimle daha iyi birleşiyor ürün ve daha pürüzsüz daha bir 'yokmuş' gibi görünüyor. Daha önceden Real Tecniques'ın Expert Face Brush'ını kullanıyordum o zamanlar ürün cildimle birleşmediği için daha çabuk akıyordu. Sünger benim için makyajda devrim oldu diyebilirim.
Temizlemesine gelirsek , izleyicilerim sağolsun :) beyaz sabun ile temizlendiğinde daha kolay olduğunu söyledi ve her kullanmadan sonra ve ya önce yıkıyorum tertemiz oluyor:)
Fiyatına gelirsek ben indirimden 3.5 TL ye almıştım ama normal fiyatı da oldukça uygun. Öyle çok paralar dökmenize gerek yok gibi sanki süngere. Eğer denemek istiyorsanız ben de önerdiğimi söylemeliyim.
2. ürünümüz ise Elf'in pudra fırçası fakat fotoğrafları 3. ürün olan Eklips'in far fırçası ile çektim beraber açıklayacağım altta.

Soracaksınız belki normal pudra fırçasının neyi varda bu bu kadar güzel?

İlk olarak kıllarının yumuşacık olmasını söyleyebilirim. Daha sonra ise fırça yapısı olarak tampon hareketlere çok uygun ki özellikle kapatıcı özellikli pudralarda bu çok işe yarıyor. Üründen tam verim alıyorum bu fırçayı kullandığımda ve son olarak tutması kullanması oldukça kolay boyut olarak kocaman değil :) Ama maalesef ülkemizde yok ama gelse de 3dolar gibi bir fıyatı olmazdı ya Allah bilir. Neyse bu fiyat konusuna hiç girmeyeyim:) ulaşabilmek için çok uğraşmalı mısınız? -Hayır. Ben takip ettiğim bir blogger'ın satışından almıştım bir kaç ürün ile beraber çok çok uygun bir fiyata yoksa almasanız da olur yani. Denk gelirse diyelim :)

Diğer ürün ise Eklips far fırçası. Bu da sizde olması gereken ürünlerden değil bence çünkü farı parmaklarımız ile de uygulayabiliyoruz yinede ben elimi kirletmek istemiyorum diyenler için uygun olacaktır. Farı ince bir tabaka halinde sürebiliyorsunuz. Fırça hem dolgun hem yumuşak bu yüzden elim her gün bu fırçaya gidiyor. Fiyatı da oldukça uygun. Eco Tools'un aynısı olduğunu düşünürsek bu ucuzu işte :)
4. ürün ise Rival de Loop kapatıcı.


Videolarımı izliyorsanız bu ürünü ne kadar kullandığımı biliyorsunuzdur. Kapatıcılığı çok iyi olmadığı halde kendisiyle çok iyi anlaşmaktayız.
Genelde likit ürünlerin daha güzel olduğunu düşünüyorum kapatıcılarda. Özellikle Reval de Loop Natural Touch Concealer göz altlarımı kurutmuyor ve diğerleri gibi çizgilere devasa şekilde dolmuyor. Dediğim gibi kapatıcılık özelliği zayıf olması tek sorunu. Pek bu kadar önemli özelliği neden göz ardı ediyorum? Çünkü yüzüme verdiği aydınlığı çok seviyorum. Yapı olarak yumuşak olması homojen dağılmasında büyük etken. Fakat kokuya duyarıysanız hafif gül kokusu sizi rahatsız edebilir.
NOT: Reval de Loop Rossmanlarda satılıyor.

 

5. ürün ise The Balm Put a Lid On It göz bazı


Bu bazı anlat anlat bitmez heralde. Ama benim göz kapaklarımla çok iyi anlaştığını söyleyebilirim. Düşünün ki ben bir ürünü ikinci defa aldım. 
Özellikle orta /üstü yağlı göz kapağınız varsa far sürmek kabusunuz olabilir. Bu ürün ile kabusum bitti diyebilirim. Tabi bu ürününde az geldiği zamanlar oluyor. Özellikle sıcak havalarda ama makyajı uzun süre bozulmadan tutması gerçekten çok iyi. Ben bazın üstüne direkt her rengi kullanmasam da (önce göz kapağımın renginde far sürüp öyle başlarım makyaja ki renkler güzel dağılsın) renkleri öne çıkarma konusunda da başarılı buluyorum. Bu yüzden yaz kış favori ürünüm olacaktır.

Sürüldüğünde şeffaf olmakla beraber bu kadarcık ürün iki göz kapağınıza yetecektir. Berektli bir ürün ne diyeyim.
6. ürünüm ise The Balm No Money No Honey toz far.
NikkieTutorials'ın suçu hep! Onun sayesinde merakıma yenik düşüp aldım ve pek tabi sevdim. Hafif bir yapısı olan toz far. Azıcık da alsanız etkisini hemen görebileceğiniz bir ürün. Ben göz pınarlarımı belirginleştirmek için kullanmaya bayılıyorum ama yaptığım makyaja göre de kaş altı ve aydınlatılacak yerlere kullanmaktan çekinmiyorum. Çok işlevli bir ürün bence ayrıca tüm ömrünüz boyunca kullanacağınız kadar fazla.
Rengine gelirsek genel olarak sarımsı görünse de kabın içinde beyaz ışıltılar veriyor. Ten rengiyle uyumlu.
7. ürünüm ise Wet n Wild Comfort Zone .
Biliyorum baktığınız her yerde bu palet çıkıyor karşınıza ama Wet n Wild'in en güzel paleti olduğundandır.
Yaza kışa uydurabileceğiniz ışıltılı hoş renkler var içerisinde. Sadece nasıl uygulayacağınızı bilmeniz gerek. Gölgeli ağır makyajlardansa ben bu paleti yaz için kirpik diplerime sürmek için kullandım ve ya göz kapağıma ışıltu vermesi için. Bazen mat bitişli farlara hasta olsamda ışıl ışıl olmak tamda yazın isteyebileceğim bir şey bu nedenle yaz favorim bu palet oldu. Elimde gösterdiğim renkleri ise en çok kullandığım renkler.
(Soldan 2. ve 3. renkler)
8.ürünüm ise Essence I Love Extreme rimel. 
Vay be! Dediğim rimeldir. 13 liralık bir rimel için fazla başarılı bile diyebilirim. Hele yine Essence Get Big LAshes ile kullanırsanız. Hem üst hem alt kirpiklerde harikalar yaratmakta. Dolgunluk veren bir rimel uzunluk ise orta derece bence o yuzden bir rimel ile daha kullanılınca en iyi sonucu vermektedir. Bu da bitince bir daha alınacaklar içine girmiştir.


9. ürünüm Rimmel Natural Bronzer 022 bronzer.
Dibini gördüğümü fotoğraflarını çekerken farkettiğim nadide bronzerım. Ten rengime uyumunu seviyorum ,yapısını seviyorum ve pigmentsayonu oldukça başarılı. Ne diyeyim ki bronzer bronzerdırdır. Çok bir şey beklememek gerekir. Gölge için değilde cidden bronzer arıyorsanız iyi olabilir.

Kalan iki favori ürünüm içinse sizi şöyle buraya alabilirim. 
Umarım işinize yarayacak şeyler söyleyebilmişdir.

Sizin yaz favorilerinizde neler var ? Yoksa yazın hiç makyaj yapmayanlardan mısınız?

Herkesi öpüyorum ve daha iyi bir hafta diliyorum. (Bazı şeyleri şimdilik görmezden gelin öyle inanın daha kolay oluyor)
Melis Deniz
Devamını oku »