Etiketler

29 Ağustos 2015 Cumartesi

Bepanthol Nemlendirici Cilt Bakım Kremi

Merhabalar !
Bugün sizlere, yılların eskitemediği ,annelerimizin favorisi olan "Bepanthol" nemlendirici kremden bahsedeceğim.
Trnd projesi kapsamında ,bize ve çevremizdekilere deneyip görüşlerimizi paylaşmamız için dopdolu bir kutu geldi. Ben de çevremdekilerle paylaşmaya başladım..

60 yıllık geçmişi olan Bepanthol krem cildimize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor.Kuru bölgelerin nem ihtiyacını gideriyor ve yumuşacık yapıyor.
Yaz-kış kullanıyorum ,gerginliklere,tahrişlere ve olası cilt problemlerine çok iyi geliyor.Cildi yatıştırıyor ve çok hızlı emiliyor.

Yazın,güneşte çok kaldığım zaman akşam cildimde gerginlikler ,kızarıklıklar başlıyor.Güneşte kalan cilt,haliyle gergin ve kuru oluyor.Bu tarz tahrişlerde aklıma ilk gelen Bepanthol oluyor. Gerginliği,kızarıklığı,kuruluğu alıyor,acıyı hafifletiyor.

Elimi yanlışlıkla yaktığımda bile annem hemen Bepanthol'ü getirir. Kesinlikle yanıklara çok iyi geliyor. !
İçeriğindeki B vitamini ,ciltteki su kaybını önleyerek cildin nemlenmesini sağlıyor.
B5 ise cildin yumuşaklığını ve esnekliğini arttırıyor.

Sonbahar yaklaşıyor,havalar serinliyor .Kuru ciltler nereye gitse yanında nemlendirici taşır,ellerine ve özellikle kuruyan dirseklerine sürer. Kendimden biliyorum ^^ 
Bephantol'ün çanta boyunu ben de annem de yanımızdan ayırmıyoruz. Kolayca sürülüyor ve anında emiliyor.

Buraya çok dikkat edin!
Kuru cilt,illa susuz kalan cilt anlamına gelmiyor.Cilt tipiniz kuru olabilir ama nemsiz cilt ve kuru cilt arasında çok fark var. Eğer cildiniz yağlıysa muhtemelen susuz kalmış demektir.Cildiniz nemsiz kaldığında daha çok sebum üretir ve bu da yağlı bir görünüm oluşturur.Bu yüzden nem dengesini korumak için bol su tüketimi şart!
Beptanthol kremler,koruyucu,parfüm ve renklendirici gibi tahriş edici maddeler içermiyor.Kullanmaya başladığınızda etkisini hissediyorsunuz zaten.
Çevremdekiler de Bepanthol'den oldukça memnun kaldılar.Hepimizin geçmişten geleceğe evinde daima bulundurduğu bir krem olacak.

Bephanthol Cilt Bakım Kremi'ni tüm eczanelerde bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ^^
isilinblogu

#BepantholleGücünüGöster

Devamını oku »